Celestyńskie Bractwo Modlitewne powstało w naszej parafii 29 maja 2011. Jego nazwa pochodzi od imienia siostry zakonnej Celestyny Faron wyrażającej gotowość ofiarowania swego życia w intencji nawrócenia kapłana, który popadł w odstępstwo od Kościoła rzymsko-katolickiego. Bóg przyjął jej ofiarę. 6 stycznia 1943r., siostra została wywieziona do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu – Brzezince, gdzie zakończyła życie 9 kwietnia 1944r., w noc Zmartwychwstania Pańskiego. Po śmierci siostry Celestyny ksiądz Władysław Faron nawrócił się i przez swą gorliwą pracę duszpasterską pragnął wynagrodzić popełnione winy.

     Członkowie Bractwa spotykają się każdego 24 dnia miesiąca (dzień urodzin s. Celestyny) na wspólnej Mszy św., modlą się w intencji kapłanów, w codziennym życiu budują pokój i zaufanie. Obecnie Bractwo liczy 45 członków.

     Celestyńskie Bractwo Modlitewne realizuje idee i wartości bł. s. Celestyny Faron. Ponadto bractwo prowadzi różnoraką działalność zmierzającą do integracji środowiska lokalnego wokół wartości patriotycznych i chrześcijańskich. Temu celowi służą spotykania organizowane z racji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W spotkaniach uczestniczy kilkadziesiąt osób także spoza Bractwa. Ponadto Bractwo organizuje wycieczki i pielgrzymki. Członkowie bractwa mogą liczyć także na materialną i duchową pomoc odpowiednią do ich potrzeb.

bl celestyna

Modlitwa za wstawiennictwem Bł. S. Celestyny Katarzyny Faron

Ojcze Niebieski, dziękuję Ci za dar męstwa i wytrwania w miłości, jakiego udzieliłeś siostrze Katarzynie Celestynie, która wśród tortur, głodu i wyniszczenia w obozie koncentracyjnym, trwała przy krzyżu naszego Pana Jezusa Chrystusa, pozostając wierną swemu powołaniu chrześcijańskiemu i zakonnemu aż do męczeństwa. Za jej wstawiennictwem udziel mi łaski........, o którą z ufnością i pokorą Cię proszę. Przez Chrystusa Pana naszego.

Ojcze nasz… , Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…,

 

 Msze Święte

 

  W niedziele i święta nakazane:

 

      7.30,  9.30,  11.00, 16.00

Codziennie od poniedziałku do soboty:

 

              7.00,  18.00

 

 Kancelaria

 

 

 

Kancelaria czynna jest codziennie

 

bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

z wyjątkiem niedziel i świąt.

 

 

Patron parafii

 

 

       Pismo święte Starego Testamentu mówi o Archaniele Michale jako jednym z najpotężniejszych duchów niebieskich, Wodzu Izraela, który towarzyszy temu ludowi w jego dziejach (Dn 10,13.21; 12,1). Jeszcze więcej o nim mówią starotestamentalne księgi apokryficzne (Księga Henocha, Apokalipsa Barucha, Apokalipsa Mojżesza). Michał w tych księgach występuje jako osoba pierwsza po Bogu. Jest Archaniołem, jednym z czterech najpotężniejszych duchów, księciem aniołów, obdarzonym szczególnym zaufaniem przez Boga i kluczami do nieba. On składa ofiarę na niebieskim ołtarzu świętego świętych; jest aniołem sprawiedliwości i sądu, aniołem łaski i zmiłowania, aniołem miłosierdzia Bożego. On wstawia się za Izraelitami, jest ich aniołem.

             W Liście Św. Judy Apostoła pojawia się jako walczący z szatanem o ciało Mojżesza. W Apokalipsie Św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami.

         We wczesnochrześcijańskim piśmiennictwie (Tertulian, Orygenes, Hermas, Didymus) uchodzi za Księcia Aniołów; Archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. On wstawia się za ludźmi przed Bogiem; jest aniołem Ludu chrześcijańskiego; On stoi u wezgłowia umierających a potem towarzyszy im w drodze do wieczności.