W naszej parafii istnieje Dziewczęca Służba Maryjna (DSM). Celem tej grupy jest pogłębienie miłości do Matki Bożej, naśladowanie Jej cnót i praktykowanie ich w życiu codziennym. W święto patronalne DSM-u, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odbywa się przyjęcie nowych członkiń. Dziewczynki otrzymują strój liturgiczny: niebieską pelerynkę i medalik Niepokalanej. Dziewczęca Służba Maryjna przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczy w życiu parafii.

 

Grupa przygotowuje oprawę liturgiczną Mszy św. niedzielnej o godz. 9.30, w październiku prowadzi rozważania różańcowe, w Adwencie uczestniczy z lampionami w roratach, a w Wielkim Poście prowadzi Drogę Krzyżową dla dzieci. Na spotkaniach formacyjnych, przez modlitwę, rozważanie Pisma św., zabawę i śpiew, dziewczynki kształtują swoje życie chrześcijańskie i rozwijają wiarę. DSM organizuje i włącza się w różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne (np. kolędnicy misyjni, pomoc krajom misyjnym).

 

Opiekę nad grupą sprawuje s. Monika Sołowiej. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 1530.

 

 

 

 

 

  

                                                                                             

 

 

 Msze Święte

 

  W niedziele i święta nakazane:

 

      7.30,  9.30,  11.00, 16.00

Codziennie od poniedziałku do soboty:

 

              7.00,  18.00

 

 Kancelaria

 

 

 

Kancelaria czynna jest codziennie

 

bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

z wyjątkiem niedziel i świąt.

 

 

Patron parafii

 

 

       Pismo święte Starego Testamentu mówi o Archaniele Michale jako jednym z najpotężniejszych duchów niebieskich, Wodzu Izraela, który towarzyszy temu ludowi w jego dziejach (Dn 10,13.21; 12,1). Jeszcze więcej o nim mówią starotestamentalne księgi apokryficzne (Księga Henocha, Apokalipsa Barucha, Apokalipsa Mojżesza). Michał w tych księgach występuje jako osoba pierwsza po Bogu. Jest Archaniołem, jednym z czterech najpotężniejszych duchów, księciem aniołów, obdarzonym szczególnym zaufaniem przez Boga i kluczami do nieba. On składa ofiarę na niebieskim ołtarzu świętego świętych; jest aniołem sprawiedliwości i sądu, aniołem łaski i zmiłowania, aniołem miłosierdzia Bożego. On wstawia się za Izraelitami, jest ich aniołem.

             W Liście Św. Judy Apostoła pojawia się jako walczący z szatanem o ciało Mojżesza. W Apokalipsie Św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami.

         We wczesnochrześcijańskim piśmiennictwie (Tertulian, Orygenes, Hermas, Didymus) uchodzi za Księcia Aniołów; Archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. On wstawia się za ludźmi przed Bogiem; jest aniołem Ludu chrześcijańskiego; On stoi u wezgłowia umierających a potem towarzyszy im w drodze do wieczności.