Wielkanoc

  1. Przeżywamy radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Przez najbliższe 8 dni przedłużamy nasze świętowanie na oktawę Wielkanocy. Z tego powodu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które zakończy oktawę Wielkanocy. Przez codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia i tę nowennę chcemy dobrze przygotować się do tego Święta, z którego dobrym przeżyciem Bóg związał wiele obietnic, o których możemy przeczytać w Dzienniczku św. s. Faustyny.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
    W tym dniu nie odwiedzimy chorych, ze względu na wizytę świąteczną.
  5. W sobotę o 6.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi
    i bluźnierstwa, które ranią to serce.
  6. Za tydzień Święto Bożego Miłosierdzia, które zakończy oktawę Wielkanocy, jak również pierwsza niedziele kwietnia. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 Msze Święte

 

  W niedziele i święta nakazane:

 

      7.30,  9.30,  11.00, 16.00

Codziennie od poniedziałku do soboty:

 

              7.00,  18.00

 

 Kancelaria

 

 

 

Kancelaria czynna jest codziennie

 

bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

z wyjątkiem niedziel i świąt.

 

 

Patron parafii

 

 

       Pismo święte Starego Testamentu mówi o Archaniele Michale jako jednym z najpotężniejszych duchów niebieskich, Wodzu Izraela, który towarzyszy temu ludowi w jego dziejach (Dn 10,13.21; 12,1). Jeszcze więcej o nim mówią starotestamentalne księgi apokryficzne (Księga Henocha, Apokalipsa Barucha, Apokalipsa Mojżesza). Michał w tych księgach występuje jako osoba pierwsza po Bogu. Jest Archaniołem, jednym z czterech najpotężniejszych duchów, księciem aniołów, obdarzonym szczególnym zaufaniem przez Boga i kluczami do nieba. On składa ofiarę na niebieskim ołtarzu świętego świętych; jest aniołem sprawiedliwości i sądu, aniołem łaski i zmiłowania, aniołem miłosierdzia Bożego. On wstawia się za Izraelitami, jest ich aniołem.

             W Liście Św. Judy Apostoła pojawia się jako walczący z szatanem o ciało Mojżesza. W Apokalipsie Św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami.

         We wczesnochrześcijańskim piśmiennictwie (Tertulian, Orygenes, Hermas, Didymus) uchodzi za Księcia Aniołów; Archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. On wstawia się za ludźmi przed Bogiem; jest aniołem Ludu chrześcijańskiego; On stoi u wezgłowia umierających a potem towarzyszy im w drodze do wieczności.